آموزش استفاده از وکتور با استفاده از برنامه ایلوستریتور

امروزه حجم بسیاری از طراحی ها مربوط به مبحث وکتور می باشد و سایت میهن psd نیز از این قاعده استثنا نمی باشد و حجم بسیاری از طرح های لایه باز با فرمت وکتور را در اختیار شما کاربران قرار داده است.

برخی کاربران به علت نام آشنا بودن با وکتور در طراحی ها دچار مشکل می شوند.

تیم طراحی میهن psd در یک آموزش کوتاه بصورت ویدیو طرز استفاده راحت از وکتور را برای آن دسته از کاربرانی که با مبحث طراحی آشنایی ندارند را آماده کرده است و شما می توانید با ملاحضه این فیلم در روند کارهای خود تسریع و کیفیت را اعمال نمائید و آموزش استفاده از وکتور را فرا بگیرید.

تماشای آنلاین آموزش

خلاصه ای از وکتور و ویژگی های آن

فایلهای وکتور را بافرمت های AI , EPS , WMF و… خواهید یافت ، معمولا برای استفاده از این گونه فرمت ها ، شما میتوانید از نرم افزارهای از قبیل Adobe Illustrator , Corel , Photoshop و… استفاده نمایید.

خصوصیاتی که این دسته از فایلها با این فرمت ها دارا هستند را میتوان به چند مورد اشاره نمود :

زوم بر روی این گونه فایلها بدون افت کیفیت یا باصطلاحی بدون رنجه شدن تصویر

و همچنین بزرگ کردن فایل بدون افت کیفیت

قابلیت تغییر دراین گونه فایلها با این فرمت ، یعنی اینکه شما میتوانید مثلا فایلی با فرمت EPS را در داخل برنامه کرل وارد کرده و آنرا تیکه تیکه کنید و تغییراتی از نظرظاهر به آنها بدهید و شکل و یا …. جدیدی ایجاد نمایید.

فایلهای وکتور به تصاویر raster شده نیز تبدیل میگردند ، که گاها bitmap نیز نامیده میشوند.

فرق پیکسل با وکتور

فرق پیکسل با وکتور | آموزش استفاده از وکتور

چگونه از این فایل ها استفاده نمائیم؟

اینگونه فایل ها با فرمت EPS,ai,wmf,و… می توان مشاهده کرد، که برای باز کردن این فایل ها می توان از نرم افزار های زیر استفاده کرد:
Adobe Illustrator
Corel
Photoshop
و..
در صورت باز کردن این فایل ها در نرم افزار Adobe Illustrator و Corel فایل ها به صورت لایه بازاجرا می شود و شما می توانید هرگونه تغییری در فایل بدهید بدون پایین آمدن کیفیت .

برای باز کردن فایل های EPS ,ai و WMf در فتوشاپ طرح مورد نظر به صورت یک لایه در قسمتLayer اضافه می شود و برای کارهای معمولی و بدون ویرایش فایل می توان استفاده کرد.

در پست های آینده می توانید آموزش تبدیل وکتور به فایل های psd را فرایاد گیرید.

ارتباط با میهن psd

ارتباط با میهن psd | آموزش استفاده از وکتور