معرفی کاغذ چاپ عکس به همراه مزایا و معایب

زمانی که حرف از چاپ بر روی عکس می شود، سوال پیش می آید که بهترین کاغذ برای چاپ عکس چه کاغذی است

هر چقدر هم که کیفیت عکس شما بالا باشد هنگامی که آن را بر روی یک کاغذ معمولی چاپ می کنید ، کیفیتی خیلی معمولی و پایین را تحویل می گیرید.

چاپ لمینت و پلات را در این مقاله دنبال کنید

اما اگر عکس با کیفیت خود را بر روی کاغذ مخصوص عکس چاپ کنید ، شاهد کیفیت بی نظیر عکس خود می شوید.

علاوه بر هنر عکاسی که از شما عکسی را تهیه می کند و ژست شمایی که جلوی دوربین ایستاده اید، کاغذی که قرار است بر روی آن عملیات چاپ صورت بگیرد نیز بسیار اهمیت دارد تا بتواند از آن عکس یک اثر هنری بوجود بی آورد.

برای چاپ کردن روی عکس کاغذ های متفاوتی وجود دارد که هرکدام دارای ویژگی های های خاصی هستند و کیفیت متفاوتی دارند.

قبل از اینکه به مسئله انواع کاغذ چاپ عکس بپردازیم باید در نظر داشته باشید که علاوه بر معیار های گفته شده ، انتخاب یک چاپخانه معتبر و بزرگ برای ثبت آثار شما نیز مهم است.

کاغذ های چاپ عکس

معرفی کاغذ های چاپ عکس

انواع کاغذ مخصوص چاپ عکس

کاغذ های بسیار زیادی برای چاپ کردن عکس بر روی آن ها وجود دارد ، ما در این قسمت به برخی از مهمترین و با کیفیت ترین این کاغذ ها می پردازیم و اشاره می کنیم که هرکدام از این کاغذ ها بدرد چه نوع چاپی می خورند و چه ویژگی هایی دارند.

کاغذ عکس گلاسه براق

کاغذ عکس لاستر مات

کاغذ عکس سیلک

کاغذ متالیک

کاغذ گلاسه براق برای چاپ عکس

یکی از پرمصرف ترین کاغذ هایی که برای چاپ عکس مورد استفاده قرار می گیرد کاغذ گلاسه براق است.

بسیاری از مردم به دلایل مختلف روی به این کاغذ چاپ عکس های خود می آورند.

برای شناسایی کردن کاغذ گلاسه براق و غیر براق می توانید آن را بر روی نور قرار دهید ، اگر کاغذ هنگامی که در معرض نور قرار گرفت برق زد به این معنی است که کاغذ شما کاغذ گلاسه براق است.

این کاغذ معمولا برای چاپ عکس هایی با محتویات شاد به کار می رود، افراد زیادی به دلیل درخشندگی که این کاغذ از خود ساطع می کند این کاغذ را انتخاب می کنند و به همین دلیل است که از محبوبیت بسیاری در جهان و علل خصوص در کشور ایران برخوردار است.

اما نکته هایی وجود دارد که قبل از سفارش کاغذ گلاسه براق باید آن را در نظر بگیرید، این کاغذ به اثرانگشت بسیار حساس است و اگر از افرادی هستید که به این مسئله اهمیت نمی دهید بهتر است که اصلا طرف این کاغذ نروید.

اثرانگشت شما به بدترین شکل ممکن بر روی این کاغذ هک می شود پس اگر از افرادی هستید که برای عکس های خود ارزش قائل نیستید و یا در ناحیه امنی از آن نگهداری نمی کنید بهتر است که فکر خرید این نوع کاغذ چاپ عکس را از ذهن خود دور کنید.

درباره کاغذ های چاپ عکس

درباره کاغذ های چاپ عکس

مزایا و معایب کاغذ گلاسه برای چاپ عکس

این کاغذ به حدی حساس است که شما می توانید با قرار دادن آن جلوی نور خورشید فلزات براقی که برای ساخت این کاغذ مورد استفاده قرار گرفته است را مشاهده کنید.

این عکس از خاصیت های دیگری نیز برخوردار است که برای مثال یکی از آن ها پوشاندن برخی از ایرادات عکس است که به اصطلاح به آن نویز گیر نیز می گویند.

کاغذ عکس مات یا لاستر

کاغذ عکس لاستر را می توان به عنوان یکی از پرکاربردترین و پرمصرف ترین کاغذ های چاپ عکس دانست.

این کاغذ کاربرد بسیار زیادی در انواع مصارف تجارتی و صنعتی دارد، از مهم ترین دلایلی که این کاغذ کاربرد زیادی دارد این است که هیچ نوع براقیتی ندارد و در مقابل با اثرانگشت و خطرات احتمالی که برای عکس پیش می آید مقاوم هستند.

علاوه بر آن کاغذ عکس مات یا همان لاستر از قیمت مناسب و ارزان تری نسبت به سایر کاغذ های چاپ دارد. معمولا در خانواده ها هنگامی که می خواهند عکس های قدیمی و دسته جمعی که تعداد بالایی هم نیز دارند را چاپ کنند از این نوع کاغذ ها استفاده می کنند که هزینه کمتری پرداخت کنند.

کاغذ های لاستر به گونه ای طراحی شده اند که هیچ انعکاس نوری را از خود بروز نمی دهند و استفاده از عکس هایی که رنگ مشکی و تیره دارند می توانند بهترین تاثیر را در چاپ عکس شما داشته باشند و کیفیت بالای خود را به نمایش بگذارد.

توجه داشته باشید که این کاغذ برای جرئیات عکس شما به کار نمی رود و اگر از افرادی هستید که می خواهید تمام جزئیات عکس را به نمایش بگذارید ، این کاغذ به درد شما نمی خورد.

عکس هایی که کیفیت پایینی دارند می توانند به خوبی در این کاغذ به نمایش آورده شوند زیرا افراد نگاهی به جزئیات این عکس ها نمی اندازد.

کاغذ سیلک برای چاپ عکس

نوع دیگر کاغذ چاپ عکس وجود دارد که به آن کاغذ سیلک و یا کاغذ ابریشمی گفته می شود.این نوع کاغذ را می توان از پرطرفدار ترین کاغذ ها برای چاپ عکس دانست که تقریبا اکثر لابراتوارها از آن پشتیبانی می کنند.

این نوع کاغذ ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می شوند و به عبارتی کنتراست خوبی دارند،این کاغذ ها برای چاپ های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

کاغذ سیلک بری عکاسانی که حرفه هستند و نیازی به پرداخت هزینه بالا برای چاپ عکس خود ندارند بهترین گزینه است.

کاغذ سیلک را می توان بین کاغذ گلاسه مات و براق دانست، رنگ به کار رفته بر روی این نوع کاغذ بسیار زنده و به اصطلاح انگلیسی شارپ می باشد.

چاپ عکس

چاپ عکس | معرفی کاغذ های چاپ عکس

با لمس کردن این کاغذ به راحتی متوجه خواهید شد که جنس این کاغذ زبر است و بافت های درشتی دارد.

یکی از مهمترین ویژگی های کاغذ سیلک همانند کاغذ لاستر می باشد و آن این است که اثرانگشت بر روی آن جای نمی ماند.

کاغذ سیلک از کیفیت مناسبی برخوردار است و مانند کاغذ قبلی از خطرات احتمالی جلوگیری می کند و برای محافظ عکس ها مناسب است.

کاغذ متالیک برای چاپ عکس

کاغذ متالیک برای کاغذ چاپ عکس یکی از گرانترین و بدون شک با کیفیت ترین کاغذ ها برای چاپ عکس می باشد، کاغذ متالیک را می توان لوکس ترین و شیک ترین کاغذ برای چاپ عکس دانست.

فلزاتی که در این کاغذ به کار رفته مانند نقره است و از کیفیت بالایی برخوردار است و کیفیت بسیار خوب و ظاهری شفاف و دل پسند دارد.

کیفیت این کاغذ به قدری بالا است که شما می توانید کوچک ترین نقاط عکس را در این کاغذ مشاهده نمایید.

توجه داشته باشید که برای استفاده از این کاغذ ها باید عکسی با کیفیت داشته باشید در غیر این صورت هزینه خود را به دور می ریزید.

وضوع و شفافیت در این کاغذ ها به قدری زیاد است که شاید شما تصور کنید که در حال تماشای تصویری سه بعدی هستید.

کاغذ متالیک از کیفیت و مقاومت بسیار خوبی نیز برخوردار است. شما می توانید برای خرید این کاغذ همین حالا با ما تماس بگیرید.

در عبارتی خلاصه می توان گفت که تمام ویژگی های کاغذ های گفته شده در این کاغذ وجود دارد.

فلزات به کار رفته در این کاغذ ارزشمند است و شما می توانید آن را با آب بشویید، که البته همه این ویژگی های گفته شده باعث می شود که کاغذ متالیک از قیمت بالایی برخوردار باشد.

ارتباط با میهن psd

ارتباط با میهن psd | معرفی کاغذ های چاپ عکس